Terapia odwykowa alkoholowa szansą na powrót do zdrowia

Opublikowane przez Mateusz w dniu

Alkoholizmu nie trzeba się wstydzić. Alkoholizm należy leczyć.

Terapia odwykowa dla alkoholików, choć trudna, może dla wielu stać się powrotem do lepszego życia, rodziny. Niewielu zdaje sobie sprawę z faktu, że terapia odwykowa alkoholowa jest przeznaczona dla każdego. Jeżeli masz problem, warto zgłosić się do środka uzależnień, który pomoże Ci wyjść z nałogu. Nie musisz leżeć pijany na ławkach, bić rodziny czy wsiadać po pijanemu do samochodu. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz pomocy, zgłoś się na leczenie. Jak to zrobić i na czym będzie polegała terapia – opowiemy poniżej.

 

Terapia odwykowa dla alkoholików – od czego zacząć?

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że przyznanie się do faktu, że jest się alkoholikiem jest niezwykle trudne. A co dopiero rozpoczęcie terapii. Ile razy obiecywałeś sobie, bliskim, którym na Tobie zależy, że to ostatni raz, że już nigdy nie ruszysz alkoholu. Wiele? No właśnie. Etap, o którym chcemy napisać jest najtrudniejszy – uświadomienie sobie, że sam nie dasz sobie rady, że potrzebujesz pomocy. Jeżeli uda Ci się zrobić ten krok, jesteś na dobrej drodze do rozpoczęcia terapii. Zgłoś się do ośrodka, w którym oferowana jest terapia odwykowa alkoholowa i rozpocznij leczenie, które raz na zawsze zmieni Twoje życie.

Terapia odwykowa alkoholowa – rodzaje

W zależności od tego, w jakim stanie psychicznym jesteś, tak dobierana jest terapia. Udając się do ośrodka zorientujesz się, że możesz skorzystać z wielu możliwości, które pozwolą Ci wrócić do normalnego życia. Z rodzajami terapii możesz zapoznać się na stronie internetowej ośrodka, jeśli jednak wolisz kontakt osobisty, udaj się w określone miejsce i zapytaj pracowników. Jeżeli się wahasz, oni na pewno przekonają Cię, że terapia odwykowa dla alkoholików, to dla Ciebie dobra droga.

Terapia podstawowa – od tego powinieneś zacząć

Każdy ośrodek odwykowy zapewne na początek zaproponuje Ci terapię podstawową, która obejmuje zarówno zajęcia w grupach, jak i indywidualne. Najlepiej, jeśli będziesz leczył się stacjonarnie w ośrodku. Będziesz miał tam nie tylko wspomniane zajęcia, ale również całodobową opiekę terapeutyczną, która pozwoli Ci przetrwać najtrudniejsze momenty. Pamiętaj, alkoholizmu nie trzeba się wstydzić, alkoholizm trzeba leczyć. Jest to choroba taka sama, jak inne.