Na czym polega terapia alkoholowa online?

Opublikowane przez Mateusz w dniu

Terapia alkoholowa online – nowym sposobem walki z uzależnieniem

Terapia alkoholowa, to dla wielu ludzi trudny temat. Szczególnie, jeśli nie potrafią przyznać się do tego, że chorują na alkoholizm. Należysz do takich osób? Pamiętaj, nie musisz się wstydzić, bo alkoholizm to choroba, jak każda inna. Wystarczy zdać sobie sprawę z faktu, że jesteś chory i podjąć leczenie. Ono na zawsze może odmienić Twoje życie.

Dlaczego terapia alkoholowa online, a nie tradycyjna?

Zapewne wielu z Was zdziwi fakt, że terapię uzależnień można przeprowadzić online. Nic w tym dziwnego, bowiem jeszcze do niedawna nie było takiej możliwości. Obecnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób uzależnionych istnieją ośrodki, które wspomagają ich właśnie w ten sposób. Terapia alkoholowa online przeznaczona jest głównie dla osób, które mieszkają poza granicami naszego kraju, ale nie tylko. Nasi terapeuci podczas telekonferencji wspomagają również osoby, które wstydzą się swojej choroby i nie chcą uczestniczyć w spotkaniach twarzą w twarz. Poza tym terapia alkoholizmu prowadzona w ten sposób może być przeprowadzona o dowolnej, dogodnej dla chorego porze. Jeżeli zatem nie chcesz lub nie możesz brać udziału w tradycyjnej terapii, zachęcamy do skorzystania z tej formy leczenia.

 

Elektroniczna terapia alkoholowa – plusy takiego leczenia

Zapewne myślisz, że wideorozmowa nic Ci nie da, więc terapia alkoholowa online nie ma sensu. Chcemy uświadomić Ci, że jesteś w ogromnym błędzie. Terapia alkoholizmu odbywa się dokładnie na takiej samej zasadzie, jak tradycyjna, z tą różnicą, że nie musisz wychodzić z własnego domu, biura, czy innego miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz. Poniżej przedstawiamy największe zalety takiego leczenia:

● nie tracisz czasu na dojazdy
● na spotkanie z terapeutą umawiasz się w dogodnym dla Ciebie czasie
● mniej się stresujesz, niż na tradycyjnej terapii
● terapia alkoholowa online jest dyskretna

Elektroniczna terapia w formie wideokonferencji

Jak wspomnieliśmy wyżej, całość spotkania z terapeutą odbywa się przy użyciu wideokonferencji. Taki sposób porozumiewania sprawia, że rozmówcy nie tylko się słyszą, ale również widzą. Dzięki temu terapeuta może ocenić Twoje reakcje dokładnie tak samo, jakbyś znajdował się w jego gabinecie. Każde połączenie jest odpowiednio zaszyfrowane, co sprawia, że nie musisz się martwić faktem, że ktoś będzie Cię podsłuchiwał. Jeśli zatem nie jesteś gotowy na tradycyjne spotkania w grupie czy indywidualne z terapeutą, spróbuj tejformy leczenia.